POLİETİLEN
Anasayfa        POLİETİLEN

POLİETİLEN

Polietilen levha ve polietilen çubukta öncü çözüm ortağınız olmaya hazır. PE Levha ve çubuk ihtiyaçlarınızda bizimle irtibata geçebilirsiniz. POLİETİLEN LEVHA Ölçülerinde geniş seçenekler için OKD Polimer. PE Levhalarımız 8 mm-150 mm arası üretilmektedir. 

Kimyasal mukavemeti yüksek bir malzemedir.düşük yoğunluğa sahiptir. Sürtünme katsayısı düşük, kaygan bir malzemedir. Su veya nem emme özelliği sıfıra yakın değerdedir. Kesim plakası özelliği endüstriyel mutfaklarda ve kasap kesim kütüğü olarak kullanılabilir. Bu malzemenin de kaynak edilebilme özelliği vardır. Poliporilen ve PVC 'ye nazaran daha yumuşak ve daha az rijit malzemedir.

Polietilen'i karakterize eden unsur moleküler ağırlıktır. Düşük moleküler ağırlık, yüksek moleküler ağırlık ve ultra high moleküler ağırlık olmak üzere üç grupta toplanabilir.(PE 300, PE 500, PE 1000).Özellikle PE 1000 çok üstün aşınma dayanımına sahiptir. Metallerle sürtünerek çalışmasında mükemmel dayanım sağlar. Özgül Ağırlığı: 0,98gr/cm3

Makina Sanayi : Polietilen, sürtünme plakaları, kızaklar, kızak ayakları, kılavuz plakaları, yataklar, kayar esnetler, conta, dişli çarkların yapımında kullanılır.

Kömür ve Maden Sanayi : Polietilen, bunker, silo ve tankların kaplanmasında(aşınma ve yapıştırmayı önlemek amacı ile) aşınma plakası yapımında, yatak ve burç imalatında, hava filtrelerinde kömür tozlarının tutması amacı ile kullanılır.

Kağıt Sanayi : Polietilen, su emmeme özelliği, yüksek kimyasal dayanımı, aşınma ve darbe dayanımı, düşük sürtünme katsayısı nedeni ile vakum kasası örtüsü, hidrofolyo kasası vb. olarak kullanılır.

Tekstil Sanayi : Polietilen, düşük sürtünme katsayısı nedeni ile vakum kasası örtüsü hidrofolyo kasası vb. olarak kullanılır.

Gıda ve Ambalaj Sanayi : Polietilen, bakteri üretmemesi ve kolay temizlenebilmesi nedeni ile et, balık peynir sanayinde kesme masası olarak kullanılır. Şişeleme, konserve ve süt sanayinde, zincir yatakları, aşınma parçaları, burgulu taşıyıcılar yapımında kullanılır.

Kimya Sanayi : Polietilen, aşınma ve korozyona maruz kalan birçok parçanın yapımı, pompa vana, diyafram filtre kapağı, körük, silindir yapımında ayrıca poletilen 300 kimyasal maddelerin depolandığı ekipman imalatında kullanılır.

Elektrik Sanayi : Polietilen, düşük dielektrik kalıp faktörüne sahip olması nedeniyle yüksek frekans aralığı İzolatör elemanlarının üretiminde kullanılır.


Fotoğraf Galeri